Arx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - MuzeumArx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum
wyszukaj
Zmień rozmiar tekstuZmień kontrast strony

17/03/2023

Zapowiedzi

Crème de la crème

Crème de la crème słusznie kojarzy się z czymś wyjątkowym. Dlatego seria pod tym tytułem prezentuje najlepsze dzieła sztuki, które wzbogaciły zamkową kolekcję w ostatnim czasie.

Cykl Crème de la crème. Katalog nabytków nie wszystkich rozpoczęliśmy w 2019 r. W niewielkiej książeczce, której nakład został wyprzedany niemal od razu, prezentowaliśmy obrazy, rzeźby, porcelanę, grafiki zakupione wówczas do zamkowych zbiorów. Informacje o niektórych z tych przedmiotów były publikowane po raz pierwszy.

Zamek Królewski w Warszawie w ostatnich latach szybko powiększa kolekcję dzieł sztuki i rzemiosła. Robimy to starannie, z namysłem i rozwagą, ale korzystamy z każdej okazji, żeby nasze zbiory robiły jak największe wrażenie swoim pięknem, odpowiednim doborem i celnym dopasowaniem do historycznych wnętrz.

prof. dr hab. Wojciech Fałkowski

W ostatnich dniach ukazała się trzecia książka z serii Crème de la crème, będąca równocześnie katalogiem wystawy otwieranej w Zamku Królewskim w Warszawie 18 marca.

Zapraszamy do Zamku i do księgarni.