Arx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - MuzeumArx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum
wyszukaj
Zmień rozmiar tekstuZmień kontrast strony

Joannici i ich związki z ziemiami polskimi

Autorzy:

Redaktorzy:

Ujęcie w jednej publikacji burzliwej historii maltańczyków, ich związków z Polską od średniowiecza po współczesność, spuścizny artystycznej, zbiorów Heritage Malta oraz wielu innych zagadnień związanych z zakonem św. Jana Jerozolimskiego. Realizację tego zadania powierzono najwybitniejszym specjalistom reprezentującym różne specjalności historycznego rzemiosła, metody badawcze i sposoby prowadzenia narracji. Powstała książka niezwykle wartościowa, niemająca odpowiednika w dotychczasowej literaturze przedmiotu.

Tekst uzupełnia niemal 250 ilustracji opatrzonych obszernymi komentarzami.

Książka otrzymała Nagrodę Klio 2015 w kategorii edytorskiej oraz II nagrodę w kategorii najciekawsze wydawnictwo muzealne w konkursie Wierzba 2015.

Opracowania te godne są uwagi tym bardziej, że uwzględniono w nich dzieła związane z Polską, świadczące o silnych związkach jej historii z dziejami joannitów, a często słabo znane.
Książka jest bardzo bogato ilustrowana, stanowiąc prawdziwy przewodnik po dziełach sztuki powstałych w kręgu oddziaływaniu zakonu i jego patronatu artystycznego. 

Przemysław Deles, „Spotkania z Zabytkami”, 2015, nr 7–8, s. 71 (zobacz więcej)

Do pobrania