Arx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - MuzeumArx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum
wyszukaj
Zmień rozmiar tekstuZmień kontrast strony

Muzeum Polskie w Rapperswilu. Wspomnienia Łucji Morkowskiej

Autorzy:

Redaktorzy:

Wspomnienia Łucji Morkowskiej. Książka przedstawia dzieje Muzeum Polskiego w Rapperswilu, instytucji, która od 1870 r. z niewielkimi przerwami gromadzi eksponaty związane z polską kulturą i historią.

Powstanie w 1973 r. obecnego, trzeciego z kolei, muzeum w tym szwajcarskim miasteczku jest zasługą Janusza Morkowskiego. Związaną z tym ogromną pracę, zabiegi i starania opisuje jego żona Łucja. Osobista perspektywa autorki sprawia, że książka jest nie tylko rzetelnym historycznym opracowaniem, ale także interesującą i intrygującą opowieścią o muzeum, jego twórcach, a także szwajcarskich i polskich przyjaciołach tej placówki.

Tekst wzbogaca wiele nieznanych dotąd anegdot i listów, cytaty z prasy polonijnej związane z tym tematem, a także wpisy do ksiąg pamiątkowych gości, na których Muzeum Polskie wywarło wielkie wrażenie.  Książka jest elegancko wydana, ilustrowana wieloma archiwalnymi fotografiami.

Cytaty:

Wiele świetnych archiwaliów. Intrygująca subiektywna opowieść!

Do pobrania