Arx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - MuzeumArx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum
wyszukaj
Zmień rozmiar tekstuZmień kontrast strony

16/11/2023

Na listopadowe wieczory (i nie tylko) najlepsza zamkowa książka

Jesień to wręcz idealna pora na gorącą herbatę i fascynującą KSIĄŻKĘ. Specjalnie na te długie zimne wieczory przygotowaliśmy coś dla ZAMKOWYCH CZYTELNIKÓW.


„Z Norymbergi do Mediolanu. Szlakiem najlepszego uzbrojenia nowożytnej Europy”  to zaskakujący i efektowny katalog wystawy uzbrojenia. Zapraszamy do poczytania niedługich tekstów o różnych rodzajach broni i przyjrzenia się z bliska pokazywanym na ekspozycji przedmiotom.

autor i redaktor naukowy: Tomasz Mleczek

redaktor prowadzący: Michał A. Zieliński

projekt graficzny: Jarosław Skawiński

projekt okładki: Katarzyna Lewandowska


„Zamki w Polsce u progu nowych czasów. Transformacje i fundacje w XV w.” to z kolei trzeci tom lubianej i cenionej serii archeologicznej „Colloquia Castrensia”. Tym razem autorzy zajęli się Szydłowem, Bodzentynem, Człuchowem, Płoninem, Gromnikiem – generalnie: murowanym budownictwem obronnym i rezydencjonalnym w XV w. na ziemiach polskich. Dwa pierwsze tomy okazały się bestsellerami i cały nakład został wyczerpany.

redaktorzy naukowi: Agnieszka Bocheńska, Przemysław Mrozowski

redaktor prowadzący: Lucyna Wydra

skład i łamanie: Jacek Świderski

Obie książki dostępne są w sklepie zamkowym oraz przez internet. Przypominamy także o niedawno wydanych esejach „Triumfalna harmonia. Teatr Władysława IV” i katalogu „Geniusz Lwowa”.  Idealne lektury na listopadowe dłuuugie wieczory.