Arx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - MuzeumArx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum
wyszukaj
Zmień rozmiar tekstuZmień kontrast strony
O wydawnictwie
Gdzie kupić
Nagrody i wyróżnienia
Współpracują z nami
Dołącz do nas

O wydawnictwie

Arx Regia® Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum od wielu lat publikuje książki ważne i ciekawe. Oficyna została założona w latach 80. XX w. jako jeden z działów odbudowanego wówczas Zamku. Znajdujemy się na liście wydawnictw publikujących recenzowane publikacje naukowe MNiSW (80 pkt.).

pozycja wydawnicza Arx Regia
pozycja wydawnicza Arx Regia

O czym piszemy

W kręgu naszych zainteresowań znajdują się przede wszystkim historia i historia sztuki, nie stronimy jednak od tematów związanych z archeologią, kulturą dworską, ceremoniałem, muzealnictwem czy literaturą. Publikujemy książki ukazujące Zamek na kolejnych etapach jego istnienia, w różnych epokach i w różnych kontekstach, także varsavianistycznych. Piszą dla nas zamkowi kuratorzy, ale również specjaliści z danych dziedzin spoza Zamku, z Polski i z zagranicy.

Co wydajemy

Najważniejszą część naszej pracy stanowi przygotowywanie katalogów towarzyszących działalności ekspozycyjnej Zamku. Najwyższy poziom naukowy charakteryzuje dwie serie wydawnicze: archeologiczną Colloquia Castrensia (2 tomy) oraz historyczną Studia i Materiały (11 tomów), w której prezentujemy zarówno monografie, jak i najistotniejsze teksty pokonferencyjne. Bestsellerem są wielojęzyczne przewodniki po Zamku oraz reprinty ich przedwojennych wersji.

Nasi czytelnicy

Z myślą o koneserach sztuki wydajemy kompletne katalogi zbiorów Zamku Królewskiego. Najcenniejsze i najpiękniejsze obiekty prezentujemy w wydawnictwach albumowych, m.in. z polsko-angielskiej serii Zobacz to! See it! W naszym portfolio znajdują się także książeczki dla dzieci i eleganckie kalendarze. Bieżące badania nad Zamkiem i kulturą dworską prezentuje punktowane czasopismo naukowe „Kronika Zamkowa”.

Naszym celem jest przygotowywanie książek dopracowanych pod każdym względem: merytorycznym, ikonograficznym, językowym i graficznym. Wydajemy dobre i mądre książki w limitowanych nakładach.