Arx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - MuzeumArx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum
wyszukaj
Zmień rozmiar tekstuZmień kontrast strony

05/11/2021

Nagrody

Podwójne wyróżnienie Academia 2021

Każda nagroda cieszy, ale podwójna nagroda cieszy o wiele bardziej. W tegorocznym konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową Academia 2021 zebraliśmy aż dwa wyróżnienia!

Wyróżnienia Rektora Uniwersytetu Warszawskiego  dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych otrzymały dwie nasze książki:

  • „Rządzić i olśniewać. Klejnoty i jubilerstwo w Polsce w XVI i XVII wieku” pod redakcją  Dariusza Nowackiego, Magdaleny Piwockiej i Danuty Szewczyk-Prokurat
  • „Rolka sztokholmska. Skarb Zamku Królewskiego w Warszawie” autorstwa Marty Zdańkowskiej.

Nagroda główna Academia 2021 dla najlepszej publikacji akademickiej i naukowej trafiła do rąk Marka Pietrygi za publikację „Ultrasonografia w ginekologii i położnictwie” wydawnictwa Exemplum. Mimo że tematyka książki odbiega dość daleko od dziedzin, którymi zajmujemy się na co dzień, autorowi i wydawcy mocno gratulujemy.

Jesteśmy też bardzo dumni z podwójnego wyróżnienia zaprzyjaźnionej z wydawnictwem autorki Anny Sylwii Czyż – za pracę zbiorową pod jej redakcją (wspólnie z Bartłomiejem Gutowskim) „Cmentarz Na Rossie w Wilnie – historia, sztuka, przyroda” oraz za „Podręcznik do inwentaryzacji polskich cmentarzy i nagrobków poza granicami kraju” tego duetu autorów. Obie książki zostały wydane przez Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA.

W tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych 130 pozycji. Przystąpiło do niego 45 wydawców. Bardzo miło dostać zostać wyróżnionym w takim gronie.

Do pobrania