Arx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - MuzeumArx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum
wyszukaj
Zmień rozmiar tekstuZmień kontrast strony

W boju i na paradzie. Husaria Rzeczypospolitej w XVI-XVII w.

Autorzy:

Redaktorzy:

Osiem rozpraw naukowych uznanych historyków doby staropolskiej, nieznane wcześniej informacje o przezbrojeniu husarii w XVI stuleciu z jazdy lżejszej na jazdę ciężką, szczegóły wykorzystania husarii koronnej i litewskiej w walce z Moskwą, Kozakami i Szwedami na wschodzie oraz północy w wieku XVII. Książka wnosi wiele nowego w kwestii staropolskiej wojskowości.

Publikacja została nominowana do tytułu najlepszej książki historycznej 2020 roku w plebiscycie prowadzonym przez portal „Historia Zebrana” (historiazebrana.pl). Dziesiąty tom z serii „Studia i Materiały”.

Pozycja warta uwagi i na pewno mogę ją gorąco polecić. Moja ocena to 6/6 i liczę na kolejne tak udane książki z tej serii.

Andrzej Włusek, portal „Historykon” (zobacz więcej)

Każdy miłośnik XVII-wiecznej polskiej i litewskiej wojskowości powinien mieć ten zbiór artykułów w swojej kolekcji, niezwykle wysoki poziom merytoryczny tego zestawienia sprawia, że to jedna z ciekawszych pozycji jakie od dłuższego czasu miałem okazję przeczytać.

Kadrinazi, bloger (zobacz więcej)

Lektura to wymagająca, ale i satysfakcjonująca. Z pewnością zainteresuje zawodowych historyków, ale powinna również zwrócić uwagę pasjonatów naszej przeszłości.

Dariusz Milewski, portal „Mówią Wieki. Historia w Sieci” (zobacz więcej)

Do pobrania