Arx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - MuzeumArx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum
wyszukaj
Zmień rozmiar tekstuZmień kontrast strony

30/08/2022

Wrześniowe nowości

We wrześniu przygotowaliśmy wiele interesujących nowości. Zaskoczymy, zadziwimy, a może nawet zainspirujemy!

  • „Kronika Zamkowa” w wersji ANGIELSKIEJ

Pismo ma multidyscyplinarny charakter. Wśród dyscyplin naukowych przypisanych do „Kroniki Zamkowej. Roczników” są zarówno nauki o sztuce, jak historia i nauki o kulturze i religii. Czasopismo publikuje także studia z zakresu konserwacji dzieł sztuki, archeologii, muzeologii oraz muzealnictwa. Tym razem po angielsku.

Zapraszamy do serwisu, który w całości poświęcony jest KRONICE ZAMKOWEJ 👉👉 https://kronika.arxregia.pl/

  • Kolejny tom z popularnej polsko-angielskiej serii ZOBACZ TO! / SEE IT! Bohaterem tego tomu będzie… BELLOTTO zw. CANALETTEM. Ciekawe detale, inspirujące konteksty i zaskakujące interpretacje wedut tego królewskiego malarza.

Więcej o zamkowej serii 👉 https://arxregia.pl/category/katalog/serie-wydawnicze/zobacz-to-see-it/

  • Przygotowaliśmy jeszcze jedną książkę o Canaletcie 🎨🎨, która będzie towarzyszyła monograficznej wystawie na Zamku Królewskim w Warszawie 👉 BERNARDO BELLOTTO. W 300. ROCZNICĘ ŚMIERCI MALARZA. W publikacji obok części katalogowej ciekawe eseje i mnóstwo ikonograficznych doznań. To będzie niezapomniana podróż szlakami Wenecji, Drezna, Monachium czy Warszawy w doborowym towarzystwie.
  • JAN PIOTR NORBLIN. SENTYMENTALNY REPORTER

Obrazy i grafiki Jana Piotra Norblina są nie tylko popisem umiejętności technicznych artysty, ale także dowodem jego niezwykłych talentów obserwacyjnych. Słusznie zwany sentymentalnym reporterem swoich czasów, nie unikał tematów biblijnych, antycznych, a w późniejszych latach także patriotycznych. Pracom Norblina ze zbiorów  i depozytów Zamku Królewskiego w Warszawie towarzyszą w książce eseje prezentujące jego inspiracje i artystyczne wybory.

Wypatrujcie zamkowych nowości i zapowiedzi oraz koniecznie odwiedzajcie nasze media społecznościowe 👉 FB oraz 👉 Instagram

Do pobrania