Arx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - MuzeumArx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum
wyszukaj
Zmień rozmiar tekstuZmień kontrast strony

28/05/2023

Wyróżnienie Academia 2023

„Polonia, Lithuania et Ucraina. Mapy z kolekcji Tomasza Niewodniczańskiego” wyróżnione za opracowanie edytorskie!

Wyróżnienie w szczególnie ważnej dla wydawcy kategorii książka otrzymała w ramach Konkursu ACADEMIA 2023, nagradzającego najlepsze publikacje akademickie i naukowe. Cieszymy się ogromnie! Stare mapy same w sobie wydają nam się niezwykle ciekawe. Dodaliśmy do nich intrygującą szatę graficzną opracowaną przez Jacka Świderskiego oraz świetny druk i oprawę, które zawdzięczamy współpracującej z nami od dawna drukarni Petit z Lublina. Efekt przerósł nasze oczekiwania:-)

Przesuwając się od jednej mapy do drugiej możemy śledzić zmiany konturów państwa, linii rzek i rozplanowania miast, a wraz z przechadzką po wystawie poznajemy kręty bieg historii. Kartografia odsłania swoje fascynujące oblicze – pisał we wstępie prof. dr hab. Wojciech Fałkowski.

Autor tekstów i redaktor naukowy: Tomasz Jakubowski

Projekt i skład: Jacek Świderski

Redaktor prowadzący: Tatiana Hardej

Druk i oprawa: Petit, Lublin

Książka została wydrukowana na papierze Munken i zyskała prostą, ale efektowną oprawę z papieru SH Recykling. Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Pałacu Kultury i Nauki nagrodę odebrali zastępca dyrektora Zamku Królewskiego w Warszawie Ziemowit Koźmiński oraz Tatiana Hardej, szef wydawnictwa Arx Regia.

Książkę można jeszcze kupić w zamkowym sklepie. Zapraszamy.