Arx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - MuzeumArx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum
wyszukaj
Zmień rozmiar tekstuZmień kontrast strony

Zamek Króla Jegomości i Rzeczypospolitej

Autorzy:

Redaktorzy:

nakład wyczerpany

Książeczka dzięki przystępnej formie odchodzi od formuły typowego przewodnika po salach zamkowych.

W rozdziale „Ocalone ślady historii” czytelnik znajdzie informacje o odbudowie Zamku, a w „Cennych zbiorach” – o królewskich kolekcjach dzieł sztuki. Podstawowe wiadomości o herbach zawiera tekst „Pod znakiem Orła i Pogoni”, ilustrowany planszą przedstawiającą herby 32 ziem i województw dawnej Rzeczypospolitej. „Ukryte znaczenia„ podpowiadają, jak odczytywać symboliczne treści zawarte w prezentowanych w Zamku dziełach sztuki, a „Paleta Canaletta” zachęca do zwiedzenia jednej z najpiękniejszych sal – z widokami Warszawy pędzla słynnego weneckiego malarza zatrudnionego na dworze Stanisława Augusta, które po II wojnie światowej były pomocne w odbudowie stolicy.

Jest także rozdział poświęcony innemu nadwornemu malarzowi ostatniego króla Polski – Marcellemu Bacciarellemu, Apartamentowi Księcia Józefa Poniatowskiego w pałacu Pod Blachą. Zapraszamy również do krainy 1001 nocy, zachęcając do zwiedzenia wystawy prezentującej bajecznie kolorowe kobierce wschodnie. Przewodnik zamykają poczet królów Polski związanych z Zamkiem i Słowniczek, w którym znajdują informacje o panujących w Polsce dynastiach i terminach takich jak: arras, antyszambra, camera obscura czy weduta.


Idealny dla najmłodszych ciekawych i żądnych zamkowych odkryć!

Do pobrania