Arx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - MuzeumArx Regia: Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum
wyszukaj
Zmień rozmiar tekstuZmień kontrast strony

10/11/2021

Nowości wydawnicze

Rok z Canalettem

Rok 2022 postanowiliśmy spędzić z Bernardem Bellottem znanym jako Canaletto. Na dobry początek 12 widoków Warszawy umieściliśmy na kartach przyszłorocznego kalendarza.

Zupełnie inna od współczesnej jest Warszawa na obrazach Canaletta. Ludzie sprawiają wrażenie, jakby spieszyli się trochę mniej niż dziś. Ulice, ogrody i place zapraszają do spacerów, a Wisła – żyje.

Wszystkie weduty powstały pod koniec XVIII stulecia i przedstawiają Warszawę, jaka już nie wróci. Warto odbyć ten spacer miesiąc po miesiącu: w styczniu zajrzeć na ulicę Długą, w lutym na Rynek Nowego Miasta, w maju pójść przed imponujący Pałac Rzeczypospolitej, w sierpniu spojrzeć z Pragi  na lewy brzeg, w marcu czy w grudniu – odwiedzić śródmiejskie kościoły.

Elegancki layout zaprojektował Jarosław Skawiński, drukiem zajął się krakowski DjaF. Kalendarz w obrazami Canaletta jest prezentem idealnym. Mocno limitowany nakład sprawia, że odradzamy czekanie z zakupem do samych świąt…


Do pobrania